Irak: Szokujące znalezisko na stadionie w Ramadi

źródło: AFP

Irak: Szokujące znalezisko na stadionie w Ramadi Nawet 40 zwłok, w większości kobiet i dzieci, znalazły irackie służby na stadionie w Ramadi. To jeden z wielu masowych grobów znajdowanych od stycznia w wyzwolonym mieście.

Reklama

W czwartek irackie wojsko potwierdziło, że na terenie stadionu użytkowanego wcześniej przez Al-Ramadi Club znaleziono dwie masowe mogiły. W nich do 40 zwłok. Do grobu zaprowadził wojskowych we wtorek jeden ze schwytanych bojowników Państwa Islamskiego.

Dotąd potwierdzono ekshumację 32 osób, z których 6 jest zidentyfikowanych na podstawie materiału DNA. To policjant, jego żona i dziecko, dwóch pracowników wojskowych oraz jeden cywil. Według części doniesień większość ofiar stanowią kobiety i dzieci.

Na terenie stadionu trwają  dalsze prace, podczas gdy równolegle są organizowane pogrzeby ofiar. Ramadi zostało wyzwolone spod władania Państwa Islamskiego już ponad 4 miesiące temu, ale do dziś nie wiadomo, co stało się z częścią mieszkańców. Masowe groby są znajdowane od stycznia, choć ISIS kontrolowało miasto przez zaledwie 7 miesięcy.

Ramadi Stadium

Reklama