Łódź: Umowa podpisana, trzeci stadion może rosnąć

źródło: DziennikLodzki.pl

Łódź: Umowa podpisana, trzeci stadion może rosnąć W poniedziałek wiceprezydent Łodzi Tomasz Trela i przedstawiciele budowlanej firmy Molewski podpisali umowę na budowę nowoczesnego stadionu żużlowego w Łodzi.

Reklama

Już oficjalnie można odliczać. Wczoraj podpisano umowę na nowy stadion Orła Łódź, a to oznacza, że ruszył licznik dla trwającej 22 miesiące budowy. Inwestycja jest podzielona na dwa etapy i realizacja pierwszego, czyli budowa samego stadionu, ma być zakończona w ciągu 15 miesięcy od podpisania umowy.

Molewski to jedyny oferent w drugim przetargu, który zmieścił się w oczekiwaniach finansowych miasta. Samorząd Łodzi przeznaczył na mieszczący 10 tys. widzów stadion ok. 45 mln zł, a wybrany wykonawca zaoferował 43,8 mln zł.

Nowy stadion Orła ma być gotowy na przełomie maja i czerwca 2017. Później firma budująca go będzie jeszcze związana bardzo długą, bo aż 90-miesięczną gwarancją na wykonane prace.

Dla władz Łodzi wybór wykonawcy oznacza początek prac nad już trzecim nowym stadionem! Dotąd otwarto pierwszą fazę stadionu ŁKS, a w tym roku będzie gotowy nowy stadion Widzewa Łódź.

Stadion Orła Łódź

Stadion Orła Łódź

Reklama