Kielce: Nowe boisko rzutem na taśmę

źródło: Korona-Kielce.pl

Kielce: Nowe boisko rzutem na taśmę Zaledwie na 4 godziny przed meczem Korona Kielce poinformowała swoich kibiców o tym, że nowe boisko jest gotowe. W rzeczywistości dramaturgia jest mniejsza, ale trawa leży zaledwie od wczoraj.

Reklama

Po zeszłotygodniowym skandalu i odwołaniu meczu z Wisłą Kraków, spotkanie zostało przełożone na dziś. Razem z meczem trzeba było przełożyć wymianę nawierzchni na Kolporter Arenie tak, by na dziś była gotowa. Układanie nowej murawy zakończyło się wczoraj wieczorem, po pięciu dniach od rozpoczęcia operacji.

Nowa murawa przyjechała do Kielc ze Szczecinka, od firmy Trawnik Producent. W najbliższym czasie będzie wystawiona na niemałe obciążenia, ponieważ dziś o 18:00 zagrają Korona i Wisła Kraków, a już w piątek przyjedzie Śląsk Wrocław. Później na regenerację będzie tylko tydzień, ponieważ już 18 marca do Kielc zawita Piast Gliwice.

MOSiR Kielce liczy, że murawa nie tylko wytrzyma trudny harmonogram meczów w najbliższych dniach, ale też pozostanie w Kielcach na dłużej. Przypomnijmy, że wcześniej miasto planowało wymienić nawierzchnię z myślą o Euro 2017, ale prace trzeba było przyśpieszyć.

Kolporter ArenaFot: Mateusz Kępiński, Korona-Kielce.pl

Reklama