Bielsko-Biała: Pierwszy parking w tym roku

źródło: Wyborcza.pl / własne; autor: michał

Bielsko-Biała: Pierwszy parking w tym roku Ponad 500 miejsc parkingowych powstanie na północ i południe od Stadionu Miejskiego w Bielsku-Białej. W tym roku gotowych będzie jednak tylko 120 – poinformowała Wyborcza.pl.

Reklama

Stadion Miejski w Bielsku-Białej jest znany nie tylko z tego, że wciąż nie został otwarty. Zasłynął również niechlubnie niedostatkiem miejsc postojowych dla widzów. Przez to ziściła się jedna z naczelnych obaw okolicznych mieszkańców, czyli zapchane parkingi osiedlowe.

Sytuację mają poprawić parkingi w niedalekiej odległości od obiektu, które zapowiadano jeszcze długo przed rozpoczęciem budowy. Dopiero w tym roku zostanie otwarty pierwszy z nich, na 120 pojazdów. Prace warte 1,3 mln zł ruszą w kwietniu.

Drugi, znacznie większy parking wielopoziomowy, znajdzie się na północ od areny piłkarskiej i będzie podzielony na dwa segmenty po dwóch stronach ul. Lwowskiej. Tam zaparkuje do 400 samochodów.

Podpisaliśmy właśnie umowę z wykonawcą kompletnej dokumentacji projektowo-kosztorysowej, niezbędnej do rozpoczęcia tej inwestycji – mówi Krzysztof Rogala, główny inżynier MZD w Bielsku-Białej. Firma, która wygrała przetarg, ma dziewięć miesięcy na wykonanie zadania. Otrzyma za to ponad 580 tys. zł.

Stadion Miejski w Bielsku-Białej

Reklama