Turkmenistan: Stadion-koń będzie gotowy w tym roku

źródło: AFL-uk.com

Turkmenistan: Stadion-koń będzie gotowy w tym roku Prace nad przebudową stadionu olimpijskiego w Aszchabadzie postępują zgodnie z planem. Trybuny już gotowe, teraz powstaje dach, którego zwieńczeniem będzie wielki koński łeb.

Reklama

Przebudowa stadionu narodowego w stolicy Turkmenistanu przebiega zgodnie z planem i ukończenie w tym roku nie jest zagrożone – wynika z relacji AFL Architects, którzy zaprojektowali niezwykły obiekt.

Przypomnijmy, że największy stadion Turkmenistanu przechodzi całkowitą metamorfozę. Stary dach i górne trybuny usunięto, a zamiast nich powstał znacznie większy górny poziom. Dzięki temu przyszła pojemność urośnie z 35 do 48 tys. miejsc.

Konstrukcja trybun jest już gotowa, podobnie jak zespół 16 ogromnych kolumn, na których oprze się dach. Jego najważniejszy element to oczywiście wielki koński łeb zaplanowany nad północnym łukiem trybun. Możecie go zobaczyć na wizualizacji pod tekstem oraz w prezentacji projektu.

Stadion Olimpijski ma zostać wykorzystany jako miejsce otwarcia i zamknięcia Azjatyckich Igrzysk Sportów Walki i Sportów Halowych (AIMAG) 2017, które odbędą się w Aszchabadzie w przyszłym roku. W przyszłości może być wykorzystany jako arena międzynarodowych zmagań, spełniająca wymogi IAAF i FIFA.

Ashgabat Olympic Stadium© AFL Architects

Ashgabat Olympic Stadium© AFL Architects

Ashgabat Olympic Stadium© AFL Architects

Reklama