Toronto: Trzeci dach podniesiony, BMO przedłuża umowę

źródło: TorontoFC.ca; autor: michał

Toronto: Trzeci dach podniesiony, BMO przedłuża umowę W niedzielę doszło do symbolicznego zwieńczenia na budowie dachu BMO Field. Jednocześnie sponsor narodowego stadionu Kanady przedłużył umowę partnerską na kolejną dekadę.

Reklama

Na zdjęciach z budowy udostępnionych w Stadiony.net mogliście już oglądać powstawanie dachu nad zachodnią i wschodnią trybuną BMO Field w Toronto.

W niedzielę za jednym zamachem (bardzo dosłownie) dołączyło przekrycie południowej trybuny. Ogromny segment ważący ok. 490 ton podniosły dwa samojezdne dźwigi. Wcześniej był montowany w jedną całość za stadionem.

Dzięki tej operacji najważniejsze prace konstrukcyjne na BMO Field dobiegają końca. Prowadzona od września 2014 przebudowa objęła najpierw rozbudowę wschodniej trybuny (pojemność skoczyła do 30 991 miejsc), a następnie budowę dachu nad wszystkimi częściami widowni poza północną.

Dziś Toronto FC podało kolejną bardzo istotną informację: na kolejnych 10 lat wprzód prawo do nazwy BMO Field wykupił bank BMO. Tym samym od otwarcia w 2007 do co najmniej 2027 roku stadion będzie nosił tę samą nazwę. Strony nie zdradziły wartości kontraktu.

BMO FieldFot: Toronto FC

Reklama