SR 2015 Głosowanie Publiczne: Trzecie miejsce – Estadio Cuauhtémoc

źródło: własne | MK; autor: michał

SR 2015 Głosowanie Publiczne: Trzecie miejsce – Estadio Cuauhtémoc Głosami z Meksyku, ale nie tylko – przebudowany stadion w Puebli to jeden z najbardziej oryginalnych obiektów sportowych świata, nawet jeśli nie pozbawiony wad.

Reklama

Jeśli myślicie, że ten stadion wybrali tylko użytkownicy z Meksyku, to jesteście w błędzie. Estadio Cuauhtémoc w rodzimej Puebli budzi spore kontrowersje z uwagi na skalę wydatków publicznych i dyskusyjną estetykę. Ale to właśnie takie stadiony, obok których nie można przejść obojętnie, są często nagradzane głosami w naszym plebiscycie.

Stadium of the Year

Estadio Cuauhtémoc otrzymał 41 420 punktów w Głosowaniu Publicznym, co pozwoliło uzyskać bardzo wysokie trzecie miejsce! W sumie na stadion w Puebli głosowało 13 705 osób.

Przy okazji warto dodać, że efektowna koncepcja owinięcia trybun błękitną mozaiką (pomimo niezabudowanych narożników) przypadła do gustu również części architektów w Głosowaniu Jury, gdzie stadion otrzymał kilka not na poziomie 8-9/10.

Stadium of the Year

W tegorocznym Głosowaniu Publicznym wzięło udział w sumie 37 677 uczestników ze 111 krajów, co stanowi drugi wynik w historii plebiscytu Stadion Roku. Wkrótce pokażemy więcej informacji na temat rozkładu głosów.

Sponsor główny
Forum Seating

Reklama