Minneapolis: Stadion Vikings gotowy już w 90%

źródło: Vikings.com / ConstructionEquipment.com / CrookstonTimes.com

Minneapolis: Stadion Vikings gotowy już w 90% Niesamowity stadion NFL w Minneapolis najważniejsze prace ma za sobą. Teraz, gdy budowa się kończy, trwają prace wykończeniowe i zaczynają się testy. Wkrótce ruszą obrotowe wrota.

Reklama

Minnesota Vikings poinformowali, że budowa US Bank Stadium jest zaawansowana na prawie 90%. Robotnicy przepracowali już 3,2 mln roboczogodzin. Przed nimi kolejne 900 tysięcy, ale zasadnicza konstrukcja stadionu jest już gotowa.

Trwa instalacja poszycia i materiałów elewacyjnych, wielkie żurawie już rozmontowane, a zdecydowana większość prac przeniosła się do środka. Gotowa jest rozsuwana północna trybuna, trwa układanie podłoża pod boisko, a wkrótce kompletny będzie zachodni telebim. Rozruch ekranów i centrum dowodzenia ma nastąpić w marcu.

US Bank Stadium© Minnesota Vikings

Kwiecień przyniesie zwieńczenie zachodniej elewacji i testy wielkich obrotowych wrót, które stworzą główne wejście na trybuny. Z kolei w maju ruszy układanie nawierzchni boiska.

Wszystko po to, by przygotować się do otwarcia w sierpniu, gdy ruszy sezon NFL. Jednak stadion będzie przygotowany również do meczów piłkarskich i baseballowych. Z kolei jego sześć rozległych klubów biznesowych ( największy będzie miał powierzchnię aż 2,8 tys. m2) ma funkcjonować przez 350 dni w roku, zapewniając ciągłe zyski.

Cena nowego stadionu nieznacznie przekroczy miliard dolarów (4,24 mld zł). Prawie udało się osiągnąć porozumienie, w ramach którego główny wykonawca (Mortenson Construction) pokryje z własnych środków dodatkowe koszty wynikłe podczas budowy. Chodzi o ok. 15 mln $, co w skali całej inwestycji wydaje się skromną kwotą.

US Bank Stadium© Minnesota Vikings

US Bank Stadium© Minnesota Vikings

Reklama