Mielec: Stadion imienia Grzegorza Laty?

źródło: PrzegladSportowy.pl

Mielec: Stadion imienia Grzegorza Laty? Prezes PZPN chce, by stadion Stali Mielec nosił imię Grzegorza Laty. Zasługi piłkarskie nie do podważenia, ale mimo to wielu kibiców jest przeciwko.

Reklama

Mielecki stadion znów jest przedmiotem kontrowersji. Tym razem nie z powodu usterek budowlanych, ale proponowanego przez Zbigniewa Bońka patronatu. Prezes PZPN podczas walnego zgromadzenia odczytał list intencyjny, proponując Grzegorza Latę jako patrona mieleckiego stadionu.

Myślmy o tych, którzy dla polskiej piłki zrobili bardzo dużo. Nie czekajmy z uhonorowaniem zasłużonych sportowców do ich śmierci. To symbol sportowej ambicji, sportowej klasy. Zawsze walczący do końca dla zespołu, dla Polski. Na tym stadionie zaczynał wielką przygodę z piłką. Byłoby wspaniale, gdyby patronem stadionu Stali została legenda polskiej piłki — komplementował swojego poprzednika Boniek.

Grzegorz Lato jako piłkarz wiele wniósł do Stali Mielec, w której zaczynał karierę i spędził 18 lat. Rozegrał 295 meczów w klubie i strzelił 112 bramek. W latach 90. dwukrotnie był też trenerem tego klubu, choć te czasy nie przyniosły mu równie dużych zasług. Nie cieszył się też dobrą sławą jako senator, a także prezes PZPN. Dlatego propozycja Zbigniewa Bońka w samym Mielcu wywołała bardzo różnie, najczęściej negatywne reakcje.

List intencyjny Zbigniewa Bońka nie jest wiążącą propozycją dla samorządu, który mógłby podjąć decyzję o nadaniu patronatu. Jeśli propozycja wpłynie formalnie do rady miasta, to radni zdecydują o ewentualnej zmianie nazwy.  

Reklama