Moskwa: Koniec lania betonu VTB Areny w marcu

źródło: mskagency.ru / Stadiums.at.ua

Moskwa: Koniec lania betonu VTB Areny w marcu Już za nieco ponad dwa miesiące zakończy się wylewanie betonu konstrukcji monolitycznej VTB Areny. Najdroższy kompleks sportowy Moskwy będzie gotowy w 2017 roku.

Reklama

Szef Spółki Zarządzającej Dynamo Andriej Peregudow poinformował w rozmowie z dziennikarzami, że w marcu 2016 zakończy się wylewanie głównej konstrukcji żelbetowej na przyszłej VTB Arenie. – W rok wylaliśmy ponad 50 tys. m3 betonu – powiedział Peregudow.

VTB Arena

Aktualnie W pełni ułożony jest już najniższy poziom trybun, a konstrukcja wspierająca balkon VIP i górne trybuny już powstaje. Zakończenie głównej konstrukcji nie oznacza szybkiego końca prac, ponieważ nowy stadion Dynama Moskwa powstanie dopiero w 2017 roku.

Co ciekawe, VTB Arena będzie najdroższym stadionem budowanym w Moskwie mimo pojemności poniżej 30 tysięcy miejsc. Budżet powinien zostać zachowany na poziomie 24 mld rubli (ok. 2,9 mld zł). Wyjaśnienie jest oczywiście proste – stadion będzie sprzężony z halą oraz wielką powierzchnią użytkową pod całym budynkiem (przede wszystkim pod parkingi).

VTB Arena

VTB Arena

Reklama