Stambuł: Niezwykła iluminacja mało znanego stadionu

źródło: własne | MK

Stambuł: Niezwykła iluminacja mało znanego stadionu Jest nowoczesny, ale wciąż mało rozpoznawalny. Może klipy takie jak ten zmienią jego status, bo iluminacja Stadionu Fatiha Terima robi niemałe wrażenie!

Reklama

Fatih Terim Stadyumu ostatnio był obecny w mediach z raczej przykrego powodu: chodziło o kontrowersyjne gwizdy podczas minuty ciszy po zamachach w Paryżu. Obiekt wybrano na miejsce meczu Turcja-Grecja z uwagi na wysoki standard i położenie w Stambule.

Na co dzień nie słyszymy jednak o tym stadionie, ponieważ grający tam klub IBFK nie należy (delikatnie mówiąc) do popularnych. Mimo pojemności ponad 17 tysięcy na mecze nie przychodzi średnio nawet 4 tys. widzów (w zeszłym sezonie poniżej 3 tysięcy!).

Ale nie po to o nim dziś wspominamy. Kiedy w 2013 roku pojawiły się wizualizacje pokazujące jego przyszłą iluminację, uznaliśmy, że to zwykła przesada. Otóż nie, to nie przesada. W sumie 9,2 kilometra oświetlenia, 16 milionów kolorów i w efekcie możliwość stworzenia niezłego widowiska. Zobaczcie film firmy Fiberli, która instalowała lampy:

Reklama