Poznań: Sparta przenosi się z Wrocławia na Golęcin

źródło: Onet.pl / własne; autor: michał

Poznań: Sparta przenosi się z Wrocławia na Golęcin W związku z trwającą przebudową Stadionu Olimpijskiego we Wrocławiu lokalna Sparta znajdzie w 2016 roku schronienie w Poznaniu. Tam czeka na nią już zmodernizowany stadion na Golęcinie.

Reklama

Wczoraj zapadła decyzja o rozgrywaniu zawodów żużlowych Sparty Wrocław w Poznaniu. Stolica Wielkopolski przyjmie gości z otwartymi rękami. – Cieszę się, że żużel na najwyższym poziomie wraca do Poznania. Jestem przekonany, że hałas nie zakłóci spokoju wypoczywających poznaniaków na Golęcinie. Liczę, że kibice będą chcieli dopingować polskich i zagranicznych zawodników – zaznacza Jędrzej Solarski, zastępca prezydenta Poznania.

Wrocławianie nie mogą korzystać ze Stadionu Olimpijskiego, ponieważ ten jest właśnie przygotowywany do organizacji World Games 2017. Z kolei dzięki kampanii społecznej Stadion Olimpii Poznań został w tym roku zmodernizowany wystarczająco, by organizować mecze Ekstraligi w sezonie 2016. Najnowsze zdjęcia areny możecie oglądać w naszej galerii dzięki Sebastianowi Spychale!

Przekazaliśmy 1,8 mln zł na ten cel. Poznaniacy chcieli mieć znów żużel na Golęcinie. Wiem, że jak ktoś słyszał ryk silników to żużel potrafi go wciągnąć. Sam mam korzenie z Torunia, gdzie nie piłka nożna, nie koszykówka, nie siatkówka a żużel jest sportem budzącym największe zainteresowanie mieszkańców – uważa Tomasz Lewandowski, radny Miasta Poznania.

Stadion Olimpii Poznań© Sebastian Spychała, Stadiony.net

Stadion Olimpii Poznań© Sebastian Spychała, Stadiony.net

Reklama