Płock: Stadion Górskiego czeka przebudowa?

źródło: RDC.pl

Płock: Stadion Górskiego czeka przebudowa? Czy po latach obietnic mieszkańcy Płocka doczekają się gruntownej modernizacji Stadionu im. Kazimierza Górskiego? Ku twierdzącej odpowiedzi skłania się Radio Dla Ciebie.

Reklama

Władze Płocka chcą odnowić istniejący stadion piłkarski. Zakres prac nie jest jeszcze ustalony. Powstanie projektu zmian na stadionie zostanie poprzedzone konsultacjami ze wszystkimi zainteresowanymi środowiskami, w tym kibicami klubu.

Będziemy chcieli pozyskać na ten cel dodatkowe pieniądze, bo sami nie damy rady – mówi prezydent Płocka Andrzej Nowakowski. – Inwestycja na pewno będzie rozłożona na lata, ale być może część prac będziemy musieli przeprowadzić już w przyszłym roku. Stanie się tak, jeśli Wisła awansuje do ekstraklasy, a na półmetku jest liderem rozgrywek 1. Ligi. Nie wiem, czy nasz obiekt jest w 100% gotowy na przyjęcie najlepszych drużyn w Polsce, ale ewentualna modernizacja, umożliwiająca dopuszczenie go do rozgrywek, to kwestia najwyżej kilku miesięcy – dodaje.

Stadion Wisły powstał w 1973 r., a jeszcze na początku tego wieku był uznawany za jeden z najnowocześniejszych w Polsce. Niestety, poza nowym monitoringiem i dobudowanym pawilonem za południową bramką w ostatnich latach nie zaszły żadne istotne zmiany.

Reklama