Wrocław: Znów zderzenie światów na Stadionie Wrocław

źródło: własne | MK

Wrocław: Znów zderzenie światów na Stadionie Wrocław Kiedy nowoczesna i (skrajnie?) skomercjalizowana piłka nożna zderza się z tradycyjnym światem kibicowania, zawsze jest ciekawie. Tak też będzie w piątek we Wrocławiu, a wstęp jest darmowy.

Reklama

Już po raz piąty projekt Kibice Razem Wrocław organizuje konferencję Modern Futbol a Świat Kibiców. W ostatnich latach to wydarzenie było jednym z najciekawszych w Polsce poświęconych kibicom i piłce nożnej (w tej kolejności).

Dlaczego i w tym roku też warto się wybrać? Po pierwsze, to rzadka szansa zwiedzenia od środka Stadionu Wrocław. W najbliższy piątek (27.11) od 10:00 do 16:00 konferencja odbędzie się w części VIP wrocławskiej areny. Dokładnie na trzecim piętrze, w sali Euro. Wejście od strony zachodniej, a wstęp jest darmowy.

Modern Football

Po drugie, niedawno weszły w życie zmiany w prawie, które dotyczą każdego kibica. Już o 10:00 przedstawi je dr Mateusz Dróżdż (Uniwersytet Warszawski). Po trzecie, te zmiany w polskim prawie zachodzą w dużej mierze pod dyktando „zachodu”, rozumianego bardzo luźno. Skąd dokładnie taki wpływ? O tym będzie mówił Mateusz Grodecki (UW, 10:40-11:20).

Dokładny program znajdziecie na stronach organizatorów, a do 15:00 pojawią się jedne z największych nazwisk w polskich badaniach nad kibicami i sportem: dr hab. Tomasz Sahaj (AWF Poznań), dr Przemysław Nosal (UAM w Poznaniu), Jacek Burski (Uniwersytet Łódzki) i dr Radosław Kossakowski (Uniwersytet Gdański).

Na zakończenie będzie okazja do dyskusji z uczestnikami. Wszyscy przybyli będą mogli odebrać egzemplarz albumu To My Kibice Śląska 2015, który jest wspaniałym zbiorem przygód i emocji kibiców z Wrocławia.

Reklama