Radom: Rusza przetarg na stadion Radomiaka

źródło: własne | MK

Radom: Rusza przetarg na stadion Radomiaka Najpierw dwie trybuny na 5,5 tys. widzów, później reszta. Docelowo nowy stadion Radomiaka ma pomieścić 15 tysięcy, na razie wyczekujemy ogłoszenia przetargu.

Reklama

Wczoraj prezydent Radomia Radosław Witkowski poinformował o rozpoczęciu przetargu na nową halę widowiskową i stadion na terenach Radomiaka. Trzeba jednak poczekać na oficjalne ogłoszenie przetargu w biuletynie Unii Europejskiej. Powinno to nastąpić w poniedziałek, wtedy informacja o przetargu pojawi się również na stronach MOSiR.

W ramach pierwszej fazy ma powstać przede wszystkim miejska hala widowiskowa dla ok. 5 tys. widzów. Wykonawca otrzyma jednak zadanie zaprojektowania nowego stadionu piłkarskiego i postawienia dwóch jego trybun.

W wyjściowym kształcie obiekt będzie miał 3,5 tys. miejsc na zadaszonej trybunie głównej (w tym 400 miejsc VIP i 100 dla prasy) oraz 2 tys. na mniejszej trybunie przeciwległej. Ta nie będzie zadaszona  i pomieści 2 tys. osób. Zachowa za to możliwość rozbudowy i przykrycia w przyszłości.Prace wykoanne w ramach pierwszej fazy pozwolą jednak spełnić wymogi organizacyjne Ekstraklasy.

Na poniższym schemacie (przypomnijmy: projektu jeszcze nie ma) pokazujemy na niebiesko, ile procent powstanie w pierwszym rzucie. Docelowo stadion ma stworzyć zamkniętą bryłę z pełnym przekryciem i miejscami dla ok. 15 tys. widzów.

Stadion Radomiaka

Reklama