Nieciecza: Otwarcie przebudowanego stadionu w listopadzie?

źródło: RadioKrakow.pl

Nieciecza: Otwarcie przebudowanego stadionu w listopadzie? Termalica Bruk-Bet stara się, by nowy stadion otworzyć jeszcze w listopadzie. Tymczasem na budowie jeszcze sporo pracy. Relacja Radia Kraków.

Reklama

Przymierzamy się do otwarcia stadionu podczas meczu z Piastem Gliwice – przyznał w rozmowie z Radiem Kraków właściciel Termaliki Bruk-Bet Krzysztof Witkowski.

Prezes Witkowski dodaje, że klub poprosił PZPN o zgodę na rozegranie meczu z Podbeskidziem Bielsko-Biała, zaplanowanego na 7 listopada, w Mielcu. Wprawdzie nie ma tam (obowiązkowej od listopada) podgrzewanej murawy, ale właściciel Termaliki jest dobrej myśli. – Chcielibyśmy tutaj zagrać. Tutaj nam idzie. Czekamy na decyzję.

Stadion w Niecieczy© Nieciecza TV: YouTube / Facebook

Krzysztof Witkowski uspokaja też kibiców Termaliki, którzy widząc wysoko podwieszony dach na nowej głównej trybunie stadionu w Niecieczy martwią się, że ta konstrukcja nie ochroni ich przed deszczem. Jak podkreśla Witkowski, z podobnymi opiniami trzeba czekać na zakończenie budowy.

Cierpliwości, mamy mieć tam jeszcze dodatkowy element tego dachu. To będzie taki pas, a właściwie dwa pasy, z paneli fotowoltaicznych. To będzie pierwszy stadion w Polsce, który będzie miał panele fotowoltaiczne w dachu – podkreślał właściciel Termaliki.

Stadion w Niecieczy© Nieciecza TV: YouTube / Facebook

Reklama