Holandia: Protest przeciwko zmianie nazwy w Zwolle

źródło: omroepflevoland.nl / DeStentor.nl

Holandia: Protest przeciwko zmianie nazwy w Zwolle Cztery grupy kibiców PEC Zwolle bardzo ostro opowiedziały się przeciwko zmianie nazwy stadionu na Mac3 Park. Klub nie komentuje. Czy transakcja dojdzie do skutku?

Reklama

Ijsseldelta Stadion jest przedmiotem sporych kontrowersji wśród kibiców Zwolle. W liście otwartym cztery istotne grupy fanów wyrażają niezadowolenie z negocjacji w sprawie nazwy areny.

PEC Zwolle doszło do porozumienia z parkiem biznesowym MAC3PARK, który miałby zostać sponsorem od sierpnia 2016. Klub nie informował o umowie, ale sponsor pochwalił się nią publicznie w czwartek. W piątek odezwali się kibice, którzy już wcześniej słyszeli o rozmowach i głośno im się sprzeciwiali. W liście otwartym czytamy:

„Jako kibice obserwujemy zmiany w klubie, które nas martwią. […] Te zmiany zaczęły się kilka lat temu, kiedy porzuciliśmy Ooserenkstadion. Powstał nowy stadion, stadion będący dla oszczędności betonowym biurowcem zamiast skupić się na doświadczeniu odwiedzających. Później przyszła instalacja sztucznej murawy, w sprawie której nie mieliśmy nic do powiedzenia. Ale teraz kolejna zmiana jeszcze się nie dokonała i musimy powiedzieć dość!”

Kibice z grup FEU Zwolle, Vandas Noord, Joet oraz Z038 chcą powstrzymać sprzedaż nazwy areny. Klub na razie nie odniósł się do ich protestu, ale media szeroko nagłośniły sprawę w całym kraju.

IJsseldelta Stadion

Reklama