Warszawa: Narodowy po raz ostatni ugości maraton

źródło: własne | MK

Warszawa: Narodowy po raz ostatni ugości maraton Maraton Warszawski we wrześniu po raz ostatni zawita na Stadionie Narodowym. W 2016 roku meta biegu znów przeniesie się na ulice Warszawy. Dlaczego?

Reklama

PGE Narodowy 27 września ponownie będzie częścią Maratonu Warszawskiego. W 37. edycji wielkiego publicznego biegania meta znajdzie się właśnie na narodowym stadionie Polski. Niestety dla osób, którym ta „nowa świecka tradycja” przypadła do gustu, będzie to pożegnanie z areną.

Stadion Narodowy

Z punktu widzenia organizacyjnego, teren ten przestał być funkcjonalny. Pewne rzeczy przestały się mieścić. Dodatkowo na obiekcie jest wiele innych imprez, co sprawia, że nie wszystko możemy zrobić dokładnie tak, jak chcemy. Musimy dbać o biegaczy, dlatego wracamy do tradycji i w kolejnej edycji meta będzie na jednej z warszawskich ulic – powiedział dyrektor fundacji Maraton Warszawski Marek Tronina.

Stadion Narodowy był miejscem finału Maratonu Warszawskiego od kiedy tylko został otwarty w 2012 roku. Tegoroczna edycja będzie czwartą na koncie stołecznego obiektu.

Reklama