IO 2024: Tylko pięciu kandydatów zgłoszonych w MKOl

źródło: własne | MK

IO 2024: Tylko pięciu kandydatów zgłoszonych w MKOl Nie było żadnych niespodzianek, tylko pięć kandydatur znanych od kilku miesięcy wpłynęło do MKOl. Budapeszt, Hamburg, Los Angeles, Paryż i Rzym powalczą o Igrzyska 2024.

Reklama

Prawdopodobieństwo organizacji Igrzysk Olimpijskich 2024 w Europie wydaje się bardzo duże. W ostatecznym terminie ogłoszonym przez MKOl wpłynęło tylko pięć kandydatur od miast/krajów, które znaliśmy już od kilku miesięcy.

W tej puli są aż cztery wielkie europejskie miasta (Budapeszt, Hamburg, Paryż i Rzym) oraz Los Angeles, czyli zmieniony w ostatniej chwili kandydat Stanów Zjednoczonych, które miały pierwotnie wystawić Boston.

2024 Olympics

Czas na zgłoszenia minął 15 września i niektórzy komentatorzy spodziewali się późnych zgłoszeń od federacji olimpijskich, które rozważały złożenie wniosków. Wśród nich było Toronto, którego komitet organizacyjny nie otrzymał jednak wsparcia miejskich władz.

Prezentacja kandydatur zaplanowana jest na przyszły tydzień, dlatego dopiero wtedy poznamy wizję każdego z miast bliżej. dotąd pokazaliśmy Wam koncepcje stadionów z Hamburga i Los Angeles, wiemy również, że Budapeszt zamierza skorzystać z planowanego stadionu narodowego.

Prezentowane w przyszłym tygodniu pomysły nie będą jednak ostateczne. Na opracowanie szczegółowej koncepcji i strategii turnieju kandydaci będą mieli czas do 17 lutego 2016, kiedy upływa termin zgłoszenia do MKOl. Światowa organizacja zamierza prowadzić procedury bardzo przejrzyście i prosto, by uniknąć oskarżeń o korupcję lub zbyt duże wymogi wobec kandydatów. Już teraz MKOl zapewnił, że zwycięzca otrzyma ok. 1,7 mld $ wsparcia w funduszach na imprezę i/lub usługach.

Reklama