Tychy: Uda się zapełnić pół stadionu? Wielka mobilizacja GKS-u

źródło: własne | MK; autor: michał

Tychy: Uda się zapełnić pół stadionu? Wielka mobilizacja GKS-u Pierwszy mecz nie poszedł najlepiej, ale dziś GKS Tychy jest w czołówce i na mecz z Polonią Bytom działacze chcą przebić próg 7 tysięcy widzów. Już teraz ustanowili dwa ligowe rekordy!

Reklama

Ligowe otwarcie Stadionu Miejskiego Tychy skończyło się nienajlepiej. Wisła Puławy pokonała gospodarzy, za to na trybunach wynik był całkiem niezły – pojawiło się 5412 widzów. W drugim pojedynku, z ROW Rybnik, było już 5883 kibiców.

Choć to niewiele ponad jedna trzecia pojemności, tak wysokiej widowni w II Lidze nie było od czasu połączenia grup wschodniej i zachodniej. Przed połączeniem obu lig ostatni mecz z frekwencją wyższą od tych notowanych przez GKS Tychy miał miejsce 12 czerwca 2011. Wtedy Zawisza Bydgoszcz zgromadził 6352 osoby, gdy przypieczętował awans do I Ligi. Awansował zresztą kosztem właśnie GKS-u Tychy, który miał o punkt mniej.

Stadion Miejski Tychy

Teraz GKS idzie po nowy rekord. W nadchodzącym pojedynku z Polonią Bytom (22 sierpnia, 19:30) tyszanie chcą zgromadzić aż 7 tysięcy osób. Jeśli uda się zgromadzić choćby 7001 widzów, GKS zanotuje największy mecz ostatniego pięciolecia II Ligi (w tym grupy zachodniej) i do pokonania zostanie kolejna bariera: 8 tys. kibiców w czerwcu 2009 roku wspierało Pogoń Szczecin, gdy ta awansowała do I Ligi.

Szczegółowe informacje na temat biletów na mecz GKS – Polonia można znaleźć na stronie klubu.

Reklama