Szwajcaria: W tym tygodniu rusza budowa FCS-Park

źródło: SRF.ch

Szwajcaria: W tym tygodniu rusza budowa FCS-Park Walczyli o to latami, ale długo się nie udawało. Tym razem jednak FC Schaffhausen będą świętować, bo w piątek rusza budowa ich nowego stadionu. Przy okazji mamy świeże wizualizacje.

Reklama

Dokładnie 28 sierpnia o 11:00 oficjalnie ruszy budowa FCS-Park w szwajcarskim Schaffhausen. Nowy stadion będzie zintegrowany z licznymi powierzchniami pod użytek biurowo-handlowy i pomieści ponad 8 tysięcy widzów.

Więcej o samym projekcie pisaliśmy w zeszłym roku, bo już wtedy budowa miała ruszyć. Wyszło jednak inaczej, co dla właściciela FC Schaffhausen nie jest nowością. Od prawie dekady próbuje zbudować nowy stadion i zawsze coś nie wychodzi. A to mieszkańcy w referendum są przeciwko, a to partnerów komercyjnych trudno znaleźć.

Od kiedy Aniello Fontana zaczął swoje starania jego klub zdążył spaść z najwyższej ligi Szwajcarii (2007) i nie awansował do niej z powrotem do dziś. Mimo to rezygnacji z planu nie było i w zaktualizowanej wersji (porównanie poniżej) nowy stadion powstanie w 2017 roku.

FCS-Park

FCS-Park

Reklama