Bruksela: Budowa narodowego ruszy 14 marca 2016

źródło: dhnet.be / foetbalnieuws.be; autor: michał

Bruksela: Budowa narodowego ruszy 14 marca 2016 Raport o wpływie na środowisko ujawnia nowe szczegóły na temat belgijskiego stadionu narodowego. Będzie ciut większy, a jego budowa ruszy za nieco ponad pół roku.

Reklama

Firma Ghelamco, która pełni rolę inwestora nowego narodowego stadionu Belgii, złożyła w gminie Grimbergen (północ Brukseli) raport o wpływie nowej areny na środowisko. Dokument jest do publicznego wglądu i pojawia się w nim kilka istotnych informacji.

Eurostadion

Pierwsza to data przewidywanego wbicia pierwszej łopaty, czy raczej rozkopania wielkiego Parkingu C w okolicy aktualnego Stadionu im. Króla Baldwina. Prace mają ruszyć 14 marca 2016, a zgodnie z planem potrwają ponad 2 lata.

Eurostadion

Pojemność zanotowała nieznaczne wahanie w górę: z 60 250 ogłoszonych przez Ghelamco wcześniej w tym roku do 61 450 miejsc. Konstrukcja osiągnie wysokość 56,6m i zmieści 6 pięter zaplecza. Stadion i sąsiadujące budynki pomieszczą w sumie 16 tys. m2 powierzchni biurowej, 24 tys. m2 dla sektora usług, 10 tys. m2 przestrzeni publicznej, 7 tys. m2 funkcji społeczno-kulturalnych i 1,5 tys. m2 parkingów.

W tej chwili wszystkie powyższe dane mogą jeszcze ulegać niewielkim zmianom, ponieważ złożony w samorządzie dokument będzie podlegał konsultacjom do 19 września. Przypomnijmy, że piłkarsko gospodarzami areny będą reprezentacja Belgii oraz Anderlecht. Cena jest szacowana na 314 mln €.

Reklama