Zabrze: Zielone światło od Komisji Licencyjnej

źródło: Górnik Zabrze / własne

Zabrze: Zielone światło od Komisji Licencyjnej Górnik Zabrze może rozgrywać mecze u siebie w rozpoczętym już sezonie. Stadion Ernesta Pohla ma pozytywną opinię Komisji Ligi.

Reklama

W ubiegłym tygodniu Powiatowy Inspektorat Nadzoru Budowlanego w Zabrzu wydał decyzję o pozwoleniu na użytkowanie dolnej części trybuny południowej zabrzańskiego Stadionu. W czwartek klub otrzymał natomiast oficjalną zgodę Komisji Licencyjnej na rozgrywanie meczów w sezonie 2015/16 na Stadionie im. Ernesta Pohla.

Formalnie do wydania jest jeszcze jedna decyzja, ta o pozwoleniu na organizację imprezy masowej z uwzględnieniem nowej trybuny. Akcent należy jednak kłaść na słowo „formalnie”, ponieważ zielone światło od miasta powinno być wyłącznie formalnością.

Stadion Ernesta Pohla

Do dyspozycji będzie dotychczasowa trybuna zachodnia oraz fragment dolnego poziomu trybuny południowej, łącznie ok. 5,5 tys. miejsc. Choć to wciąż skromna pojemność, tak licznego grona kibiców Górnik nie był w stanie przyjąć na swoich meczach od 2011 roku.

Przypomnijmy, pierwszy mecz na Roosevelta zostanie rozegrany w niedzielę, 9 sierpnia o godz. 15:30. Naszym rywalem będzie Jagiellonia Białystok.

Reklama