Londyn: Tottenham chce powiększyć planowany stadion

źródło: cartilagefreecaptain.sbnation.com

Londyn: Tottenham chce powiększyć planowany stadion Trzeba równać do najlepszych, dlatego Tottenham zgłosił do rady gminy wniosek o dopuszczenie pojemności wyższej niż 56 tysięcy. O ile urośnie?

Reklama

Zapis ostatniego zebrania rady gminy Haringey sugeruje, że Tottenham zamierza zwiększyć pojemność swojego nowego stadionu. Od 2008 roku wyjściowa pojemność to 56 tysięcy miejsc, jednak od dłuższego czasu pojawiały się spekulacje, że klub chce tę liczbę zmienić na wyższą.

Na jak wysoką – tego na razie nie wiadomo. Jeśli Tottenham chce na nowym obiekcie gościć klub NFL, nie powinno to być mniej niż 60 tysięcy. To też pojemność, która pozwoliłaby mu konkurować z Arsenalem i Chelsea pod względem zysków z tzw. dnia meczowego. „Koguty” mają na tyle licznych kibiców, że z zapełnieniem większego obiektu co tydzień nie powinno być problemu.

Rada gminy jeszcze nie omawiała najnowszego wniosku Tottenhamu. Ma on być przedstawiony 23 lipca, dlatego wtedy najwcześniej poznamy nową docelową pojemność stadionu. Oczywiście ta musi zostać zatwierdzona przez radnych.

Poza rozmiarem stadionu wniosek obejmuje również dodanie dodatkowych mieszkań na południowym krańcu działki. Tam, częściowo w miejscu obecnego White Hart Lane, mają stanąć bloki, a także – jeśli nowa propozycja przejdzie – hotel.

New Tottenham Stadium

Reklama