Montreal: Stadion Olimpijski zamieni się w skocznię?

źródło: własne | MK; autor: michał

Montreal: Stadion Olimpijski zamieni się w skocznię? Na Narodowym się nie dało, ale Stadion Olimpijski w Montrealu aż się prosi o przekształcenie w skocznię. Nie dla skoczków narciarskich, lecz dla akrobatów na nartach.

Reklama

W 2017 roku Montreal będzie obchodził 375. rocznicę istnienia i jednym z wydarzeń uświetniających ten jubileusz mają być wyjątkowo spektakularne zawody w akrobacjach narciarskich. Projekt organizuje agencja INBOX events, która ma na swoim koncie widowiska w sportach ekstremalnych.

Kluczowym elementem wydarzenia w 2017 roku jest budowa tymczasowej skoczni dla narciarzy na wieży Stadionu Olimpijskiego w Montrealu. Wysoka na 165 metrów wieża jest nachylona prawie idealnie dla budowy skoczni.

Organizatorzy zapewniają, że są już po rozmowach z operatorem stadionu. Budowa skoczni nie naruszy w najmniejszym stopniu konstrukcji wieży i dachu stadionu, który od lat dostarcza kontrowersji. Delikatna konstrukcja powłoki nad boiskiem aktualnie ma ponad 6 tysięcy (!) pęknięć. Koszty renowacji stadionu są ogromne i obiekt od otwarcia nie zarabia nawet na ich pokrycie.

Olympic Stadium Montreal

Olympic Stadium Montreal© Lilia Laurent (cc: by-sa)

Reklama