Rotterdam: „Przynajmniej wysłuchajcie Red De Kuip”

źródło: Rotterdams Dagblad / FR12.nl / Rijnmond.nl; autor: michał

Rotterdam: „Przynajmniej wysłuchajcie Red De Kuip” Akcjonariusze stadionu wystosowali pilny apel do Feyenoordu i rady nadzorczej, by ci zapoznali się z najnowszą wersją projektu Red De Kuip. Być może to jest przyszłość słynnego stadionu?

Reklama

Przyszłość Feyenoordu wciąż jest niepewna po upadku koncepcji przebudowy De Kuip z firmą BAM Sports. Ponad dwa miesiące po ostatecznej decyzji, a ponad rok od wyboru BAM jako najlepszego oferenta wciąż nie wiadomo, jaki los czeka jeden z największych holenderskich klubów.

Red De Kuip

Dlatego Stowarzyszenie Udziałowców Stadionu Feijenoord (VASF) wystosowało „pilny apel”, który de facto jest ultimatum dla klubu i jego rady nadzorczej. Organizacja chce, by Feyenoord jeszcze raz zaczął rozmowy z Red De Kuip (RDK), przegranym finalistą z zeszłorocznego konkursu.

RDK na początku roku ponowili gotowość do zajęcia się przebudową stadionu i pokazali nową, już czwartą wersję swojej koncepcji (na wizualizacjach). Zapewniają, że są w stanie zrealizować wszystkie zadania w budżecie poniżej 200 mln €, co okazało się niemożliwe w przypadku BAM.

Red De Kuip

Niedawno dyrektor stadionu Jan van Merwijk poinformował, że trwają prace nad wytycznymi dla nowego stadionu. Czy będzie to rozbudowa De Kuip, czy budowa od zera – wciąż sprawa jest otwarta. Chodzi przede wszystkim o możliwie realny i osiągalny finansowo scenariusz, by uniknąć niepotrzebnych kosztów i opóźnień, jak to było z BAM Sports. Jednakże van Merwijk zapewnił też, że rozmowy z Red De Kuip są planowane.

W przyszłym tygodniu sprawa stadionu dla Feyenoordu będzie przedmiotem rozmów w radzie miasta.

Reklama