Gdańsk: Umowa z PGE przedłużona o… 4 miesiące

źródło: Arena Gdańsk Operator / własne | MK

Gdańsk: Umowa z PGE przedłużona o… 4 miesiące Po rozmowach z PGE udało się przedłużyć kontrakt na nazwę Areny Gdańsk. Okres jest jednak bardzo krótki, to zaledwie 4 miesiące. We wrześniu znów pojawi się pytanie o sponsora?

Reklama

Dokładnie jutro miał wygasnąć kontrakt sponsorski PGE Areny Gdańsk. Umowa z 31 maja 2015 była najlepszą i najdłuższą tego typu podpisaną w Polsce. Dziś operator stadionu poinformował, że doszło do porozumienia i umowa będzie dłuższa. Nieznacznie, ale jednak: „w efekcie porozumienia stron zostanie przedłużony do 30 września 2015 roku, po uzyskaniu odpowiednich zgód korporacyjnych”.

PGE Arena Gdańsk

Obie strony są zadowolone z dotychczasowej współpracy. Przedłużenie umowy na kolejne cztery miesiące potwierdza ten fakt. Jest to naturalne biznesowe rozwiązanie. Ten dodatkowy czas pozwoli Biuru Inwestycji Euro Gdańsk 2012 i Polskiej Grupie Energetycznej powrócić do wyjściowej sytuacji w obszarze wszelkiej ekspozycji logotypów sponsorskich. Proces ten zaowocuje osiągnięciem pełnej gotowości obiektu na przyjęcie nowego sponsora – mówi Tomasz Kowalski, prezes spółki BIEG 2012, będącej właścicielem stadionu.

Tym samym temat nowego sponsora dla PGE Areny pozostaje aktualny, ale obie strony dostały dodatkowy czas na negocjacje z partnerami. PGE według wszelkich dostępnych informacji rozmawia ze Stadionem Narodowym i prezes PL.2012+ już parokrotnie przekładał datę oficjalnego potwierdzenia umowy. Z kolei Arena Gdańsk Operator zapewniła o rozmowach z paroma podmiotami, choć na pewno za skromniejsze pieniądze niż dotychczas (7 mln zł rocznie).

Reklama