Chojnice: Wkrótce modernizacja dla Chojniczanki

źródło: mkschojniczanka.pl; autor: michał

Chojnice: Wkrótce modernizacja dla Chojniczanki Już w czwartek wchodzą na budowę, by zdążyć przed nowym sezonem. Chojniczanka dostanie oświetlenie, nowy monitoring i znacznie więcej…

Reklama

Wczoraj w chojnickim magistracie doszło do podpisania umowy między miastem a głównym wykonawcą modernizacji stadionu Chojniczanki. Firma PRZEMBUD zapewnia, że wejdzie na stadion niezwłocznie, już w czwartek.

Najważniejszymi elementami spotkania było omówienie sposobu realizacji inwestycji tak, by nie kolidowała ona z organizacją meczów ligowych. Wykonawca na zrealizowanie wszystkich prac będzie miał czas do 2 września.

Wszystko wskazuje na to, że dopiero wówczas będzie szansa na rozegranie meczów na Stadionie Miejskim. Ta kwestia będzie jeszcze omawiana w najbliższym czasie z odpowiednimi organami PZPN. Teoretycznie nowy sezon musi się zacząć na stadionie spełniającym nowe, surowsze wymogi.

Modernizacja swoim zakresem obejmie m.in. postawienie masztów oświetleniowych, wymianę monitoringu i nagłośnienia oraz dostosowanie budynku przy ulicy Jeziornej do umieszczenia tam punktu dowodzenia, stanowiska spikera, miejsc dla prasy oraz innych pomieszczeń funkcyjnych. Jej koszt wyniesie 4 miliony złotych.

Stadion w Chojnicach© Adam Szyszka

Reklama