Wiedeń: Od jutra wielki dźwig na Allianz Stadion

źródło: Allianz-Stadion.at

Wiedeń: Od jutra wielki dźwig na Allianz Stadion Fundamenty nowego stadionu Rapidu już prawie gotowe, teraz czas na montaż trybun. W tym celu od jutra na budowie zacznie pojawiać się wielki samojezdny dźwig, mogący jednorazowo przenosić 400 ton.

Reklama

Po starym Stadionie Hanappiego nie ma już śladu, oczywiście poza samotnym masztem oświetleniowym, który zostanie jako pamiątka po poprzedniku. Na poniższym zdjęciu lotniczym widać za to doskonale obrys nowej areny.

Najbardziej zaawansowane są prace przy wschodniej trybunie, gdzie pierwsze prefabrykaty przyszłych trybun już stoją. Do montażu kluczowych elementów, czyli rygli zębatych, konieczny będzie jednak większy sprzęt od tego aktualnie dostępnego na placu.

Allianz Stadion© SK Rapid Wien

Dlatego jutro od 4 do 5 rano na plac budowy zacznie w częściach dojeżdżać wielki samojezdny dźwig o udźwigu 400 ton. Po jego zmontowaniu postępy powinny być widoczne niemal codziennie, ponieważ ogromna większość konstrukcji przyszłego stadionu będzie prefabrykowana.

Allianz Stadion ma zostać otwarty w 2016 roku i będzie najnowocześniejszym stadionem w Austrii. Mieszczący 28 tys. widzów obiekt ma pochłonąć ok. 53 mln €.

Allianz Stadion© Allianz Stadion / Sony

Reklama