Niemcy: Nie samą Bundesligą żyje człowiek – tłumy w trzeciej i czwartej lidze

źródło: własne | MK; autor: michał

Niemcy: Nie samą Bundesligą żyje człowiek – tłumy w trzeciej i czwartej lidze Wczoraj Alemannia Aachen zgromadziła w czwartej lidze ponad 20 tysięcy widzów. Dziś swoją zwyżkę odnotowała Arminia Bielefeld, którą w trzeciej lidze oglądało ponad 25 tysięcy.

Reklama

TivoliWielu naszych Czytelników na pewno kojarzy nowe Tivoli w Akwizgranie. Charakterystyczny stadion z żółtym dachem miał być początkiem drogi Alemannii do Bundesligi, ale niestety zbiegł się w czasie z ogromnymi problemami i stopniowym upadkiem.

Rekordy w lidze regionalnej

Z drugiej ligi w 2012 klub wylądował w czwartej, z której aktualnie próbuje się wydostać. I, jak na ironię, w czwartej lidze Alemannia gromadzi znacznie więcej widzów niż w trzeciej. Wczoraj, walcząc z młodzieżówką Borussii Moenchengladbach (lokalne derby) Alemannia miała wsparcie 21 200 widzów. Jakby tego było mało, rundę wiosenną klub zaczął od jeszcze lepszego wyniku – 30 313 kibiców w meczu z Rot-Weiss Essen. Pamiętajmy – to czwarta liga!

Tivoli© Euku (cc: by-sa)

Łącznie od początku aktualnego sezonu Regionalliga West klub z Akwizgranu zgromadził aż 157 813 widzów (10 520 na mecz!). Gdyby porównać ten wynik do polskich rozgrywek, Alemannia byłaby piątym (łącznie) lub szóstym (w przeliczeniu na mecz) najchętniej oglądanym zespołem w kraju.

Arminia wyprzedaje w trzeciej lidze

Wczoraj wieczorem świętował Akwizgran (wygrana 2:0 przybliża Alemannię do awansu), a dziś tak samo cieszyli się kibice w Bielefeld. Ich zespół wygrał 2:1 z Preußen Münster i umocnili się na pierwszym miejscu. A wszystko oglądało 25 192 widzów na Schüco Arena. Tak wysokiej widowni Arminia nie odnotowała jeszcze w tym sezonie, a do rekordu aktualnego stadionu (27,3 tys.) zabrakło naprawdę niewiele.

Schuco Arena© Andy1982 (cc: by-sa)

Reklama