Londyn: West Ham zagrożony karami od KE?

źródło: Guardian.co.uk

Londyn: West Ham zagrożony karami od KE? Jeśli Komisja Europejska uzna umowę na przejęcie Stadionu Olimpijskiego za niedozwoloną pomoc publiczną, WHU będą w kłopotach. Ale, mimo alarmu „The Guardian”, sytuacja nie jest aż tak zła.

Reklama

Burmistrz Londynu Boris Johnson jest ostro krytykowany za warunki umowy z West Ham United. Na mocy porozumienia klub będzie 99-letnim dzierżawcą przebudowanego Stadionu Olimpijskiego. Nie same warunki umowy budzą jednak wątpliwości, a brak wcześniejszej zgody Komisji Europejskiej na jej podpisanie.

London Olympic Stadium

Ponieważ KE nie dała zielonego światła, teraz przez 10 lat kontrakt będzie można zaskarżyć i spowodować, że Komisja przeanalizuje go dokładnie pod kątem niedozwolonej pomocy publicznej. Jeśli uzna wsparcie Lodnynu za nieuprawnione, West Ham może otrzymać wielomilionową karę.

Ten alarmujący ton spowodował, że „The Guardian” jest dziś szeroko cytowany. Warto jednak przypomnieć, że Komisja Europejska już wielokrotnie była pytana o sprawę przyszłości Stadionu Olimpijskiego. Pytania przez pół roku zgłaszali kibice Charlton Athletic, którzy od KE nie usłyszeli na temat porozumienia nic złego.

Reklama