Bristol: Dach wschodniej trybuny podniesiony

źródło: własne

Bristol: Dach wschodniej trybuny podniesiony To była najbardziej spektakularna jak dotąd część inwestycji na Ashton Gate. Wczoraj wykonawca podniósł główną kratownicę nad wschodnią trybunę. Zobacz operację na filmie!

Reklama

Mierzy 106 metrów i waży 75 ton – to główna kratownica, która w ostatnich tygodniach była ułożona wzdłuż wschodniej trybuny. Wczoraj dwa mobilne dźwigi podniosły ją na miejsce, ponad Dolman Stand. Operację można oglądać poniżej:

Kratownica nie będzie częścią nowego dachu, ale przedłużeniem i kluczowym elementem tego już istniejącego. Powstała po to, by przenieść ciężar dachu i lepiej chronić widzów w nowych pierwszych rzędach trybuny. Te powstaną w najbliższych miesiącach.

Ashton Gate© Bristol Sport

Kratownica jest na jednym poziomie z dachem nowej południowej trybuny, która zostanie otwarta już w sezonie 2015/16. Po budowie południowej i modernizacji wschodniej, tego lata zacznie się największa część wartej 45 mln funtów (250 mln zł) przebudowy. Ruszy budowa dwupoziomowej trybuny zachodniej, która pomieści aż 11 tys. widzów.

Reklama