Minneapolis: Wkrótce największe obrotowe drzwi świata

źródło: Vikings.com

Minneapolis: Wkrótce największe obrotowe drzwi świata Wysokie na prawie 30 metrów ogromne drzwi obrotowe wkrótce pojawią się na Vikings Stadium. Dzięki nim szklana elewacja będzie mogła otwierać się całkowicie na czas meczu.

Reklama

Na budowie stadionu Minnesota Vikings szykuje się kolejny kluczowy krok. Na plac docierają już pierwsze elementy szklanego pokrycia areny. W sumie zainstalowanych zostanie aż 10 tysięcy (!) segmentów o wymiarach 1,5x2,7m. W sumie powierzchnie przeszkleń osiągnie więc ponad 40 tys. m2.

Stalowe ramy, na których osadzane będzie szkło, już są w przygotowaniu. Na wschodniej trybunie postęp jest największy i tam też zacznie się instalacja szklanych paneli.

New Vikings Stadium© Minnesota Vikings

Za to na zachodzie placu budowy trwają przygotowania do instalacji rekordowych drzwi. 5 obrotowych skrzydeł drzwiowych (widoczne powyżej) będzie stanowiło ruchomą ścianę i główne wrota dla kibiców. Każde skrzydło osiągnie wysokość 29 metrów, co oznacza, że w Minneapolis powstaną największe tego rodzaju drzwi świata. Konstrukcja drzwi od kilku dni na placu budowy i czeka na montaż.

New Vikings Stadium© Minnesota Vikings

New Vikings Stadium© Minnesota Vikings

Reklama