Salzburg: Austria już prawie może budować nową trybunę

źródło: własne

Salzburg: Austria już prawie może budować nową trybunę Najpewniej tego lata Austria Salzburg awansuje do drugiej ligi austriackiej. To wielka chwila dla powracającego z otchłani klubu, który jednak musi zbudować drugą trybunę przed awansem.

Reklama

Mają najmniej przegranych meczów i z przewagą 6 punktów utrzymują się na pierwszym miejscu w zachodniej lidze regionalnej Austrii. Jeśli „dociągną” ten wynik do końca sezonu, piłkarze Austrii Salzburg wywalczą awans na zaplecze Bundesligi.

Biorąc pod uwagę, że to klub, który został doszczętnie zniszczony przez producenta napojów energetycznych, można wypracowaną rękami kibiców sytuację uznać za sukces.

© SV Austria Salzburg

Nieco mniejszy, ale równie ważny sukces udało się zanotować wczoraj w komisji planowania rady miasta. Stosunkiem głosów 6:4 radni zmienili plan zagospodarowania przestrzennego dla dzielnicy Maxglan, zezwalając Austrii na budowę nowej trybuny niewielkiego stadionu.

To bardzo istotna decyzja, ponieważ tylko z nową trybuną południową klub otrzyma licencję na grę w 1. Lidze. Radni zgodzili się jednak pod jednym warunkiem: pojemność stadionu mimo rozbudowy pozostanie na poziomie 1566 widzów, by nie powodować zwiększonego hałasu dla pobliskich bloków.

Do ostatecznego zielonego światła decyzję musi zatwierdzić jeszcze land.

© SV Austria Salzburg

Reklama