Narodowy: Bilety na finał LE od dziś

źródło: własne | MK

Narodowy: Bilety na finał LE od dziś Chętni już mogą rezerwować swoje miejsce na Stadionie Narodowym. 27 maja zmierzą się tam finaliści Ligi Europy. Bilety to koszt od 165 do 540 złotych za osobę.

Reklama

Od dziś można rezerwować bilety na finał Ligi Europy na Stadionie Narodowym. Pierwszy w historii tak prestiżowy mecz klubowy na polskim obiekcie odbędzie się 27 maja o 20:45.

Bilety najniższej czwartej kategorii (górny poziom za bramkami) to wydatek 40€ (165zł). Dolne rzędy za bramkami kosztują 65€ (270zł), a na narożniki i skraj trybun wzdłuż boiska trzeba wydać 90€ (370zł). Najdroższe będą tradycyjnie trybuny wzdłuż o centralnym położeniu. Tu cena dochodzi do 130€ (540zł).

Europa League final

Nieco tańszy wstęp UEFA oferuje niepełnosprawnym (40€ za osobę na wózku i opiekuna) oraz rodzinom (80€ za dorosłego i dziecko do lat 14).

Na razie nie ma gwarancji otrzymania biletu, ponieważ o przyznaniu lub nieprzyznaniu wejściówki zadecyduje loteria na początku kwietnia (do 10.04). Swoją rezerwację można zgłaszać do 25 marca włącznie, a później o otrzymaniu biletu zadecyduje los. System działa podobnie do tego na Euro 2012 i został uruchomiony w związku z przewidywanym zainteresowaniem znacznie przekraczającym możliwości stadionu.

Zgodnie z założeniami UEFA do sprzedaży publicznej trafi około 30 tys. biletów (52 % pojemności stadionu) na tzw. sektory neutralne. Bilety dla kibiców drużyn finalistów będą dystrybuowane w inny sposób z oddzielnie dedykowanej puli. Jeśli popyt na bilety przekroczy liczbę dostępną do sprzedaży, wówczas bilety zostaną przydzielone w drodze losowania.

Reklama