Bezpieczeństwo: Matki pilnowały synów-kibiców na derbach

źródło: własne | MK; autor: michał

Bezpieczeństwo: Matki pilnowały synów-kibiców na derbach Niecodzienny sposób na utemperowanie fanów podczas lokalnych derbów znaleziono w brazylijskim Recife. 30 matek aktywnych kibiców zostało przeszkolonych i zatrudnionych do ochrony meczu.

Reklama

To nie żart, w niedzielnych derbach Recife między Sportem a Nautico kibiców pilnowały ich własne matki. Ok. 30 kobiet przeszło szkolenie i w kamizelkach z napisem „Segurança / Mãe” (Ochrona / Matka) strzegły porządku podczas meczu na Arenie Pernambuco. Doboru kandydatek dokonano na podstawie listy zarejestrowanych kibiców Sportu – kobiety mają synów wśród aktywnych fanów.

Inicjatywa była realizowana wspólnie przez Sport Recife i agencję marketingową Ogilvy Brasil i miała charakter happeningu. Kobiety rzeczywiście miały kompetencje pracownic ochrony, ale miały też informować widzów o konieczności walki z przemocą na meczach. Nie będą piastowały takiej funkcji w kolejnych spotkaniach.

Akcja Mães Seguranças (Matki Ochroniarki) rozeszła się wirusowo w ciągu zaledwie jednego dnia w mediach portugalsko-, hiszpańsko- i anglojęzycznych. Czy przyniesie znaczące zmiany w zachowaniu kibiców? Mało prawdopodobne, ale w niedzielę na meczu było bardzo spokojnie. Jak twierdzi Aricio Fortes z Ogilvy, nikt nie chce rozrabiać, gdy jego matka patrzy…

Mae Seguranca

Reklama