Sao Paulo: Stulecie Palmeiras na Parque Antarctica

źródło: własne; autor: michał

Sao Paulo: Stulecie Palmeiras na Parque Antarctica Dokładnie wczoraj minęło 100 lat od pierwszego meczu jednego z największych klubów Brazylii na Parque Antarctica. Dziś to Allianz Parque i dziś też odbędzie się mecz rocznicowy. Rywalem… Red Bull.

Reklama

Palestra ItaliaW 1914 roku czterech Włochów założyło klub sportowy w sercu Sao Paulo. I choć nie udało im się rozegrać pierwszego meczu przez prawie pół roku, sto lat później ich dzieło należy do najsilniejszych marek piłkarskich w Ameryce Łacińskiej.

Pierwotnie Palestra Italia, aktualnie Palmeiras, rozegrali pierwszy mecz w historii przeciwko Savoi 24 stycznia 1915, wygrywając 2:0. Dziś o 19:00 czasu lokalnego będą świętować stulecie tamtego wydarzenia meczem towarzyskim. Przeciwnikiem będzie kontrowersyjny zespół Red Bull Brazil i być może to klasa rywala sprawiła, że do wczoraj sprzedało się tylko 16,6 tys. biletów na stadionie, który mieści ponad 43 tysiące.

Allianz Parque

Jeszcze kilka lat wstecz piłkarze Palmeiras grali na historycznym stadionie Palestra Italia, nazywanym również Parque Antarctica od nazwy miejscowego browaru. Dopiero w 2010 zamknięto starą „podkowę”, ale jej konstrukcja nie znikła całkowicie. Położony na północy łuk został w znacznej części zachowany (zielone zaznaczenie na zdjęciu satelitarnym) i przykryty nowymi trybunami. Nowy stadion nazwano – głosami kibiców – Allianz Parque, nawiązując właśnie do przydomku Parque Antarctica.

Palestra Italia

Palestra Italia

Reklama