PZPN: Euro 2017 w Polsce nie będzie?

źródło: Eurosport.onet.pl

PZPN: Euro 2017 w Polsce nie będzie? Kazimierz Greń z zarządu PZPN ma niepokojące informacje dla polskich kibiców. Za brak Euro 2020 mieliśmy dostać Euro 2017 w kategorii U21, ale możemy nie dostać nic – czytamy na Eurosport.onet.pl.

Reklama

Przypomnijmy, że w 2014 roku Polska wycofała się ze starań o organizację Euro 2020 na Stadionie Narodowym. Zamiast czterech meczów mieliśmy otrzymać jednak cały młodzieżowy turniej Euro 2017. Jego arenami miałyby być mniejsze polskie stadiony, jak te w Tychach czy Lublinie.

- Z mojej nieoficjalnej wiedzy wynika, że prawdopodobnie nic w zamian nie dostaniemy – mówi dla Eurosportu Kazimierz Greń. Zdaniem Grenia wycofanie się z walki o Euro 2020 było zupełnie niepotrzebne i przedwczesne, a nawet przyznanie Warszawie meczów nie odebrałoby szans na Euro 2017 do 21 lat.

- Ale oczywiście mam nadzieję, że to nieprawda. Jako członkowi zarządu bardzo zależy mi na tym, żeby jednak te młodzieżowe mistrzostwa Europy się u nas odbyły, bo byłby to prestiż dla naszej federacji. Mamy wspaniałych kibiców, fajne stadiony, które były budowane na Euro 2012, więc taka impreza byłaby znakomitą promocją futbolu, naszej federacji i naszego kraju. Ale na razie przyznanie jej nam stoi pod dużym znakiem zapytania – dodaje członek zarządu PZPN.

Reklama