Anglia: Kolejny stadion w drodze, budowa w Yorku za pół roku

źródło: własne

Anglia: Kolejny stadion w drodze, budowa w Yorku za pół roku Po latach oczekiwania jest zielone światło i wykonawca dla York Community Stadium. Prace ruszą tego lata, a gotowy obiekt zobaczymy już w 2016.

Reklama

Firma ISG zbuduje York Community Stadium. Obiekt piłkarski pochłonie ok. połowy całej wartości kontraktu opiewającego na 41 mln funtów (232 mln zł). Za tę cenę zespół York City otrzyma nowe trybuny dla 8 tys. widzów i zespół boisk treningowych.

Mieszkańcy Yorku zyskają znacznie więcej. W planie jest duży basen, siłownia i niewielka hala sportowa dla 250 osób. Do tego pasaż handlowy, pomieszczenia edukacyjne i rozbudowę parkingów park&drive.

York Community Stadium

To właśnie dodatkowe funkcje decydują o cenie obiektu, jednak były konieczne dla zbudowania modelu finansowania. Dzięki użytkowi komercyjno-rekreacyjnemu aż 80% inwestycji pokryją środki prywatne.

Budowa, pierwotnie planowana jeszcze w 2012, ma się rozpocząć tego lata. Powstanie całego kompleksu zajmie nieco ponad rok dzięki bazowaniu na stalowych prefabrykatach.

Reklama