Wałbrzych: W końcu uda się zmodernizować stadion Górnika?

źródło: PAP / własne | opracował: MK

Wałbrzych: W końcu uda się zmodernizować stadion Górnika? Gdyby prace prowadzono pierwotnie przewidzianym tokiem, byłyby już na ukończeniu. Ale całkowita przebudowa stadionu w wałbrzyskim Nowym Mieście skończy się najwcześniej w 2017 – podaje PAP.

Reklama

Ma piękne położenie i bogatą historię, tyle że dziś jest w opłakanym stanie. A nie miało tak być, ponieważ długo zapowiadana koncepcja przebudowy została pokazana prawie 3 lata temu. Prace modernizacyjne na stadionie Górnika Wałbrzych miały ruszyć jeszcze w 2012, a zakończyć się w 2014 roku.

Niestety pieniędzy w tym roku nie było w budżecie miasta, podobnie w poprzednim. Dlatego plan, który ma już opłacony projekt i w dodatku otrzymał pozwolenie na realizację, stoi w miejscu. Zmiany mają wreszcie przyjść w przyszłym roku.

Stadion w wałbrzyskim Nowym Mieście

- Stadion powstanie w dzielnicy Nowe Miasto na miejscu starego, zbudowanego 88 lat temu. Koszt rewitalizacji obiektu będącego częścią tworzonego Regionalnego Ośrodka Lekkoatletycznego wyniesie ok. 30 mln zł. Partycypację finansową ministerstwa sportu w inwestycji zadeklarował podsekretarz stanu Bogusław Ulijasz - poinformował PAP dyrektor wałbrzyskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji Mariusz Gawlik.

W ramach przebudowy większość starych trybun zostanie zdemontowana, a pojemność obiektu spadnie do ok. 3 tys. miejsc. Jednocześnie infrastruktura poprawi się w sposób diametralny, stawiając wałbrzyski stadion ponownie wśród najlepszych obiektów lekkoatletycznych w Polsce.

Reklama