Opole: Będzie nowa trybuna? Pierwsze przymiarki w budżecie

źródło: Gazeta.pl; autor: michał

Opole: Będzie nowa trybuna? Pierwsze przymiarki w budżecie W projekcie budżetu na 2015 rok są pierwsze pieniądze na oczekiwaną od lat modernizację trybuny północnej. Ale to na razie tylko szkic tego, co może powstać na opuszczonej części obiektu przy Oleskiej.

Reklama

W projekcie budżetu na 2015 rok znalazły się środki na przygotowanie dokumentacji i rozpoczęcie prac na stadionie Odry Opole. To dobra wiadomość, zwłaszcza biorąc pod uwagę ponad dekadę oczekiwania na kontynuację modernizacji zaczętej w 2000.

Obiekt przy Oleskiej w latach 2000-2002 otrzymał jedną trybunę, a potem prawie nic się nie działo. Były jedynie prace dostosowujące obiekt do wymogów i mniejsze modernizacje, m.in. szatni czy instalacji nawadniania boiska. W planie na 2015 jest dokumentacja dla nowej, podgrzewanej płyty, a także dla pierwszych prac na porzuconej trybunie północnej.

Stadion przy OleskiejFot: Google Maps

Opracowanie dokumentacji dla tych zadań ma pochłonąć 47 tys. zł. Plan dla trybuny północnej zakłada usunięcie części starych rzędów i zachowanie jedynie nasypu. Z kolei wyżej położone rzędy mają być ponownie oddane do użytku widzów po modernizacji.

Na razie plan nie jest wiążący, ponieważ przedstawia tylko ogólny zarys prac. Dodatkowo projekt budżetu będzie oceniany już przez nowe władze Opola. W drugiej turze wyborów prezydenckich zmierzą się tutaj Marcin Ociepa i Arkadiusz Wiśniewski. Obaj zapowiadają, że nie będą blokować takiego pomysłu, przy czym Wiśniewski chce najpierw porozmawiać ze środowiskiem piłkarskim i ustalić potrzeby.

Reklama