Nowe stadiony: Antwerpia, Koksijde, Diksmuide

źródło: własne; autor: michał

Nowe stadiony: Antwerpia, Koksijde, Diksmuide Wspaniały, choć ledwie trzymający się kupy stadion w Antwerpii. Mniejszy, ale nowoczesny stadion w Koksijde i zupełnie prowincjonalny stadionik, za to… z barem z widokiem na murawę. To najnowsze pozycje na Stadiony.net!

Reklama

Ludo Coeck Stadion

Ludo Coeck Stadion© Stephan Hoogerwaard

Jeden z największych stadionów Antwerpii zaczął swą historię w 1928 roku, gdy ruszyła budowa trybun opartych częściowo na nasypach i częściowo na żelbecie. Do dziś istnieje pierwotny owal stadionu z łukami za bramkami i miejscem na bieżnię lekkoatletyczną.

Architekci zaplanowali wyróżniającą się główną trybunę, ale na uwagę zasługuje również brama wejściowa w stylu art deco, zachowana do dziś. Choć budowa trwała do 1931 roku, inauguracji miejscowy klub Berchem (od nazwy dzielnicy) dokonał już latem 1929.

Pierwotna nazwa obiektu na południu miasta to Berchem Stadion, jednak aktualnie stadion honoruje Ludo Coecka, słynnego zawodnika urodzonego w Berchem, który zginął tragicznie w trakcie bogatej kariery klubowej i reprezentacyjnej.

 

Henri Houtsaeger Stadion

Ludo Coeck Stadion© Stephan Hoogerwaard

Położony w samym centrum Koksijde stadion od 2011 roku spełnia warunki belgijskiej drugiej ligi dzięki nowej trybunie wschodniej (1055 miejsc) oraz dobudowanym po dwóch stronach głównej trybuny pawilonom. W nich mieszczą się zaplecze sanitarne, sportowe, odnowa biologiczna i część infrastruktury klubowej. Za bramkami trybun nie ma, jest jednak stojący na północy lokal klubowy.

 

De Pluimen

Ludo Coeck Stadion© Stephan Hoogerwaard

Niewielki stadion w kompleksie De Pluimen na południowym wschodzie belgijskiego Diksmuide dysponuje niewielką trybuną stojącą na wschodzie oraz bardziej okazałą główną na zachodzie. To tam znajdują się szatnie, biura, a nawet bar z widokiem na murawę.

Reklama