Łódź: Nowe wizualizacje dla Orła Łódź przygotowane

źródło: własne / Sport.pl; autor: michał

Łódź: Nowe wizualizacje dla Orła Łódź przygotowane Stadion żużlowy ponownie pokazany. Zmienił się w porównaniu do pierwszych wizualizacji, ale rozmiar i koszt mają być prawie na tym samym poziomie. Początek budowy w połowie 2015?

Reklama

W połowie tygodnia Orzeł Łódź pokazał kibicom wizualizacje nowego stadionu. Te najnowsze różnią się od pierwotnych w kilku istotnych szczegółach. Stadion jest bardziej zwarty, zaplecze trybun większe, a materiały wykończeniowe tańsze (zamiast poliwęglanu i szkła na dachu jest blacha).

stadion Orła - koncepcja© KŻ Orzeł Łódź

Najważniejsze różnice zaszły na głównej trybunie, gdzie przemodelowano budynek klubowy. Zamiast czterech kondygnacji ma mieć trzy, za to aż dwie z nich otrzymają widok na tor wyścigowy od wewnątrz – wcześniej planowano tylko jedno piętro. Budynek znacząco przesunął się do środka, umożliwiając przeszklenie dwóch kondygnacji.

stadion Orła - koncepcja© KŻ Orzeł Łódź

Choć wizualizacje sugerują, że pojemność głównej trybuny znacząco się zmniejszyła przez ten manewr. Deklarowana pojemność to 10 350 miejsc siedzących, a więc tyle, ile na początku (liczba rzędów bez zmian - 15). Bez zmian pozostaje też zakładany budżet na poziomie 40 mln zł. Nie brakuje sceptyków, ponieważ to wyjątkowo skromna suma. - A ja mówię, że to jest jak najbardziej możliwe. Ten obiekt będzie po prostu budowany skromniejszą metodą - odpowiada prezes Orła Witold Skrzydlewski.

Wiosną powinny zakończyć się wszystkie prace związane z dokumentacją. W maju lub czerwcu powinno również pojawić się pozwolenie na budowę. Start prac nie jest jeszcze pewny w związku z dzisiejszymi wyborami samorządowymi, ale Orzeł mobilizuje kibiców, by czuwać nad realizacją planu. Zebrano już ponad 12 tys. podpisów z poparciem dla projektu.

Reklama