Meksyk: Stadion w Monterrey gotowy już w ponad 80%

źródło: Goal.am

Meksyk: Stadion w Monterrey gotowy już w ponad 80% Choć w stosunku do pierwotnego harmonogramu ma ogromny poślizg, tego zaktualizowanego trzyma się bardzo dobrze. Budowa najnowocześniejszego stadionu w Meksyku zakończy się na początku 2015.

Reklama

Tonatiuh Mejia, wicedyrektor ds. administracji CF Monterrey, potwierdził sprawne tempo budowy nowego stadionu. Arena na 50 tys. widzów jest dziś gotowa już na ponad 80%. Cała konstrukcja żelbetowa jest na miejscu poza dolnymi stopnicami trybun, a prace nad stalowym szkieletem dachu są na ukończeniu.

Kolejnym etapem będzie położenie poszycia z aluminium z charakterystycznymi przetłoczeniami, przypominającymi otwory skrzelowe rekina. CF Monterrey zapewnia, że klub zakupił już niezbędne wyposażenie, jednak nie jest ono jeszcze dostarczone na plac budowy. Powód to klimat – dopiero po zakończeniu układania dachu ruszą instalacje elektryczne, wliczając oświetlenie czy telebimy. Tak samo będzie z krzesełkami.

Stadion pierwotnie był prognozowany do otwarcia wiosną tego roku. To jednak wczesne szacunki, których realizację uniemożliwił poślizg już przy starcie budowy. Aktualnie tempo budowy jest bardzo dobre i nie ma opóźnień. Wszystko wskazuje na to, że otwarcie nastąpi wiosną 2015.

Estadio BBVA Bancomer

Estadio BBVA Bancomer

Reklama