Indie: Był rekordowy, teraz jest tylko wielki

źródło: goal.com

Indie: Był rekordowy, teraz jest tylko wielki Najważniejsze mecze na trybunach Stadionu Słonego Jeziora oglądało grubo ponad 100 tysięcy widzów. Teraz pomieści zaledwie połowę dawnych tłumów, za to ma być znacznie bardziej wygodny.

Reklama

Zgodnie z zapowiedziami z 2013 roku, Yuba Bharati Krirangan w Kalkucie został zmodernizowany. W ostatnich latach mieścił ok. 100 tys. widzów, wcześniej miał oficjalną pojemność rzędu 120 tysięcy. Realnie liczba widzów bywała jeszcze wyższa, ale tamte czasy już za nami. Według planów pojemność miała spaść do 80 tysięcy, tymczasem jest jeszcze niższa – 68 tysięcy.

Yuba Bharati Krirangan

Taki spadek to zasługa montażu krzesełek na większości trybun. – To celowy zabieg, by dać każdemu więcej miejsca i ułatwić poruszanie się podczas przerw. Wyremontowaliśmy też 20 toalet, a na kibiców będzie czekało ok. 110 stoisk gastronomicznych – wyliczał przed weekendowym początkiem sezonu Utsav Parekh, współwłaściciel klubu Atletico de Kolkata. Atletico jest klubem-córką Atletico Madryt i ma być nową siłą Kalkuty.

Zmiany na stadionie poszły znacznie dalej. Całkowicie wyremontowane są pomieszczenia dla zawodników z zapleczem do odnowy biologicznej. Nowy standard otrzymały też 24 skyboksy.

Reklama