Wiedeń: Rapid może budować, rozbiórka za tydzień

źródło: oe24.at

Wiedeń: Rapid może budować, rozbiórka za tydzień Dziś odbyło się ostatnie spotkanie konsultacyjne przed rozpoczęciem budowy Allianz Stadionu. Mieszkańcy nie blokowali projektu, co oznacza możliwość startu już w przyszłym tygodniu.

Reklama

W piątkowe przedpołudnie w wiedeńskim ratuszu odbyło się ostatnie spotkanie konsultacyjne w sprawie burzenia starego Gerhard-Hanappi-Stadionu i budowy nowego Allianz Stadionu. Mieszkańcy okolicy inwestycji nie stawiali przeszkód inwestorowi, dzięki czemu harmonogram nie przesunie się.

Budowa nowego stadionu ruszy w praktyce w lutym 2015, ale już w przyszłym tygodniu ruszy rozbiórka dotychczasowych trybun. Rapid musi co prawda uzyskać jeszcze pozwolenie na właściwą budowę, ale to ma być już tylko formalnością i powinno nastąpić 5 listopada.

Allianz Stadion

Zacznie się spektakularnie, ponieważ Rapid zaprosił swoich kibiców do wzięcia wszystkiego, co tylko zechcą. To oznacza nie tylko, że mogą sobie odkręcić krzesełko i zabrać do domu. Mogą równie dobrze przynieść kilof i odkuć sobie kawałek betonu, na którym stali przez lata.

Ta nietypowa okazja dla fanów nadarzy się w sobotę, 4 października. Dwa dni później, na początku kolejnego tygodnia, na plac wjedzie ciężki sprzęt i zacznie usuwać wszystko, co pozostanie po sobocie. W czerwcu 2016 będzie tam już stał zupełnie nowy stadion.

Reklama