Stalowa Wola: Wreszcie z sektorem gości na II Ligę

źródło: własne | MK; autor: michał

Stalowa Wola: Wreszcie z sektorem gości na II Ligę Derby przeciwko Siarce trzeba było zagrać na wyjeździe, ale wreszcie sektor gości w Stalowej Woli jest gotowy. Nie ten docelowy, tylko prowizoryczny, konieczny dla uzyskania licencji.

Reklama

Już dziś Stal Stalowa Wola zmierzy się ze Zniczem Pruszków. Na mecz będzie mogło wejść zaledwie 999 osób (do sprzedaży trafiło 900 biletów), ponieważ stadion przy Hutniczej nie ma zgody na organizację imprez masowych.

Przed sezonem trwały bowiem prace przy nowym ogrodzeniu oraz sektorze gości, konieczne było poprawienie monitoringu. Sektor przyjezdnych jest wreszcie gotowy, kończąc okres aż dwóch lat targów o licencję z PZPN.

Pierwotnie prezydent Andrzej Szlęzak nie chciał dostosować stadionu do wymogów licencyjnych, ponieważ miała być budowana od podstaw nowa trybuna. Wydawanie pieniędzy dwa razy na to samo mijało się z celem. Miasto nie ma jednak aktualnie środków na nowe trybuny, dlatego w tym roku ok. 1 mln zł został przekazany na doraźne dostosowanie do wymogów.

Nowy sektor gości wcale nie jest nowy – to odświeżony stary sektor na południowym łuku. Ma nowe wylewki, krzesełka, wygrodzenia i drogę dojścia z zapleczem. Pierwszą grupą, która będzie mogła go przetestować, będą najpewniej kibice Górnika Wałbrzych (13 września).

Reklama