Lublin: Tłumy na pierwszej imprezie, teraz bilety na mecz

źródło: własne / Gazeta.pl / DziennikWschodni.pl | opracował: MK; autor: michał

Lublin: Tłumy na pierwszej imprezie, teraz bilety na mecz Wczoraj podczas pierwszego wydarzenia na Arenie Lublin pojawiło się ok. 25 tysięcy widzów. Jednak tylko nieliczni zwiedzili obiekt. Kolejne okazje wkrótce, ponieważ ruszyła sprzedaż biletów na mecz Polska-Włochy.

Reklama

W niedzielę na Arenie Lublin odbył się Piknik Naukowy, najważniejsza impreza Lubelskiego Festiwalu Nauki i jednocześnie pierwsze wydarzenie w historii Areny Lublin. W ciągu 6 godzin przez stadion przewinęło się wg organizatorów ok. 25 tysięcy osób. Stoiska zostały rozmieszczone wokół murawy, której część była pokryta ochronnymi panelami dla zabezpieczenia przed uszkodzeniem.

Widzowie mogli zobaczyć stadion od środka czy zasiąść na krzesełkach, jednak pełne zwiedzanie budynku zaliczyło znacznie mniej osób, ok. 1,5 tysiąca. W związku z nieukończeniem części dróg dojazdowych miasto starało się zapewnić możliwie skuteczny transport publiczny. Co pół godziny autobusy odjeżdżały z Placu Litewskiego w centrum.

Arena LublinFot: Arena Lublin

Już w najbliższą sobotę odbędzie się z kolei oficjalne otwarcie dla mieszkańców. Po raz pierwszy dostępna będzie płyta boiska, która w tym wypadku będzie służyła widzom stojącym naprzeciw sceny. Impreza „Talent czy Factor” według danych MOSiR cieszy się sporym zainteresowaniem. Bilety zostały jeszcze w trybunach narożnych i płycie boiska, lepsze miejsca wzdłuż boiska i za południową bramką (za płytą) są już zajęte.

Impreza otwarcia spotkała się jednak z mieszanym odbiorem po przedstawieniu jej kosztów. Miasto ma wydać ok. 800 tys. zł, a przychody z biletów nie trafią z powrotem do publicznej kasy, lecz zostaną przekazane na cele charytatywne Fundacji TVN. Bardzo krytyczne uwagi pojawiły się m.in. w lubelskiej „Gazecie Wyborczej”, gdzie wydatek jest określany jako nieproporcjonalny do zaoferowanego lublinianom widowiska.

Tymczasem dziś ruszyła też sprzedaż biletów na mecz Polska-Włochy U20. Spotkanie zaplanowane na 9 października będzie dostępne od 10 zł (miejsca za bramkami) do 20 zł (wzdłuż boiska).

Reklama