Gelsenkirchen: Tunel stadionu Schalke jak szyb w kopalni

źródło: Schalke04.de

Gelsenkirchen: Tunel stadionu Schalke jak szyb w kopalni Schalke 04 chce przypomnieć swoim piłkarzom o górniczych korzeniach klubu. Dlatego od tego sezonu wychodzą na boisko Veltins Areny przez tunel stylizowany na kopalnię.

Reklama

Jeden z najbardziej popularnych klubów w Niemczech wykorzystał przerwę letnią na odnowienie tunelu prowadzącego zawodników na boisko. Zamiast niebieskich ścian z mottem „Blau und Weiss – ein Leben lang” (Niebieski i biały na całe życie) pojawiła się niecodzienna sceneria szybu kopalnianego.

Gładkie ściany i sufit ustąpiły miejsca sztucznym kamiennym wyrobiskom, a przez ciemny kolor i łagodne oświetlenie w tunelu panuje niemal półmrok. Piłkarzy drużyn przyjezdnych nowy wystrój ma onieśmielać, pozbawiać pewności siebie. Czy to działa? Bayern sprawdzał tunel jako pierwszy i nie zdołał wygrać na Veltins Arenie (1:1).

Z kolei zawodnikom Schalke kopalniany klimat przypominać o górniczych tradycjach klubu w Zagłębia Ruhry. Wszystko wskazuje na to, że zmianę dobrze przyjęli kibice – w serwisach społecznościowych informacje pokazujące tunel cieszą się wielokrotnie wyższą popularnością niż pozostałe.

Veltins ArenaFot: FC Schalke 04

Reklama