Chorzów: Kibice Ruchu zdecydowanie przeciwko Śląskiemu

źródło: Niebiescy.pl | opracował: MK; autor: michał

Chorzów: Kibice Ruchu zdecydowanie przeciwko Śląskiemu Fani „Niebieskich” nie chcą przeprowadzki z Cichej na Stadion Śląski – wynika z sondy Niebiescy.pl. Ankietę wypełnioną przez prawie 6 tysięcy osób poprzedziło przedstawienie obu wariantów.

Reklama

Serwis Niebiescy.pl trzyma rękę na pulsie w sprawie przyszłości Ruchu. Po wyborze przez władze klubu (a następnie przez radę miasta) Stadionu Śląskiego jako preferowanego wariantu nowego stadionu, przychylność kibiców wcale nie wzrosła.

Wszystko wskazuje na to, że jest wręcz przeciwnie. W porównaniu z badaniem nastrojów z kwietnia 2013 przybyło osób, które są przeciwne przeprowadzce na Śląski. Wśród 5892 głosów oddanych przez kibiców Ruchu aż 83% woli zostać przy Cichej, w tym 73% nie uznaje w ogóle Śląskiego za opcję godną rozważenia. W 2013 za pozostaniem było łącznie 74%.

Stadion Ruchu - tylko który?

Analogicznie, liczba osób uznających Stadion Śląski za odpowiednie miejsce dla przyszłości Ruchu stopniała z 24% przed rokiem do zaledwie 11%. Serwis Niebiescy.pl przed pytaniem kibiców o zdanie przygotował rozbudowaną analizę wad i zalet obu stadionów.

Na szczęście dla sceptyków, jest jeszcze nadzieja na zmianę sytuacji. Miasto Chorzów wciąż ma dokumentację projektową nowego stadionu dla Cichej i może ją zrealizować. Do tego konieczna będzie jednak wola polityczna i gotowość samego klubu, a ten bez szerokich konsultacji z kibicami podjął decyzję o wyprowadzce na Śląski.

Co teraz powinien zrobić Ruch? „Gdy władze Ruchu będą przygotowywać strategię przenosin na Stadion Śląski, to jej pierwszy rozdział powinien zostać poświęcony promocji pomysłu i choć częściowej zmianie nastawienia tych, którzy na ten stadion mają przyjść” – radzą Niebiescy.pl.

Reklama